Mamutík Cup 2024 – župní přebor ve skoku přes švihadlo

Nazdar sestry a bratři,

dovolte mi vás pozvat na první ročník župního přeboru ve skoku přes švihadlo – Mamutík Cup 2024, který se koná 8. 6. 2024 v přerovské sokolovně.

Soutěž je určena pro závodníky, kteří se nevěnují skákání přes švihadlo pravidelně a soustavně, netrénují častěji jak jedenkrát do týdne, případně nejsou členem klubu, který se věnuje rope skippingu soustavně, déle jak čtvrt roku!

V případě, že se budete chtít účastnit, je nutné přečíst propozice zde a napsat si o přihlášu na mail pdouda@sokol.eu . Uzávěrka přihlášek je 31.5.2024

Videa jednotlivých disciplín:

Snožmo 1×30 vteřin

– závodník skáče snožmo přes švihadlo po dobu 30 vteřin a počítá se každý dokončený skok.

Střídnonož 1×30 vteřin (speed sprint)

– závodník při skákání střídá nohy pravá, levá a při každé změně nohy musí protočit švihadlo (tzv. koníček není dovolen) po dobu 30 vteřin a počítá se vždy jen pravá noha.

Vajíčko 1×30 vteřin (cross)

– závodník při skákání snožmo střídá vajíčko a normální přeskok po dobu 30 vteřin a počítá se každé vajíčko.

Dvojšvihy 1×30 vteřin

– závodník při skákání snožmo musí protočit švihadlo dvakrát než znovu dopadne na zem po dobu 30 vteřin a počítá se každý dvojšvih.

Budeme se na vás těšit. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se na mě obrátit.

Petr Douda

starosta