Sokolský běh republiky 2023

Sokolský běh republiky je každoroční oslavou založení Československa, proto jsme v sobotu 28. října běželi i my. Tělocvičná jednota Sokol Přerov pořádala běh už potřetí. Může se tedy říci, že je to již tradice. Trať se vine od přerovské sokolovny směrem na Lagunu a po levém břehu řeky Bečvy zpět k sokolovně – do cíle. Kratší trať čítá jedno kolečko 3,34 km, při delší trati běží závodníci kolečka tři, tedy 10 km. Tradiční bylo i startovací zařízení – činely, občerstvení pro závodníky i slosování startovních čísel v tombole. Letošní novinkou byli ambasadoři závodů. Tenistka Linda Nosková odstartovala malý závod a kluci ze Švihej odstartovali potom závod hlavní. Linda Nosková pospíchala na tréning, ale kluci si odběhli, resp. odskákali, i malý závod. Co závodník nebo závodní skupina, to příběh. Někdy je běhání radost, někdy dost bolí. Ale v cíli, s medailí na krku, se na všechny bolístky nastřádané po trati rychle zapomene. Letošní medaile zdobící krk každého účastníka vznikla ve spolupráci se společností 3DDen a je krásným originálem vyrobeným 3D tiskem. Kromě originality bylo myšleno i na přírodu – medaile je vyrobena z PLA bioplastu, tzn. že se v přírodě rozloží beze zbytku. Celkem se v krátkém závodu popralo s tratí 33 dětí a 43 dospělých a v hlavním závodu na 10 km startovalo 50 závodníků.

Zora Veruzábová

Další fotky můžete prohlížet zde .