Mistrovství ČR v ropeskippingu

V neděli 21. května se rope skippingový oddíl Sokola Přerov Mamut Skippers zúčastnil letošního Mistrovství ČR v Černošicích u Prahy. V konkurenci téměř sta závodníků ze sedmi týmů z celé republiky si naši členové vybojovali celkem 28 medailových umístění a několik nových národních rekordů. Zlato jsme si domů odvezli celkem čtrnáctkrát, stříbro devětkrát a bronz pětkrát. Nový národní rekord vyskákali Klára Švorčíková, Ema Kalabusová, Sabina Grečmalová a Adam Rohan v disciplíně single rope speed relay (štafeta) v kategorii mix do 16 let, Pavlína Rybáříková v disciplíně Single rope triple unders (trojšvihy) v kategorii žen 16+, Adam Rohan v disciplíně single rope endurance (vytrvalost) muži do 16 let a Klára Švorčíková v disciplíně single rope endurance vylepšila svůj již držený absolutní rekord této disciplíny na 425,5.