Památný den sokolstva

Již celé desetiletí se scházíváme v čase okolo 8. října, abychom u příležitosti Památného dne sokolstva vzpomněli obětí totalitních perzekucí z řad sokolů. Letošní vzpomínka, která se konala v předvečer Památného dne sokolstva byla o to slavnostnější, protože se konala v období jubileí – organizace Sokol byla založena před 160 lety, a naše tělocvičná jednota si od svého založení připomněla 150 let vloni. Na památku tohoto kulatého výročí nechal výbor jednoty zhotovit historický vyšívaný prapor.

V loutkovém divadle se 7. 10. konalo slavnostní předání a rozvinutí nového praporu. Do rukou starosty jednoty jej předal primátor Petr Měřínský, který se ujal role kmotra. Poslanec Petr Vrána připevnil na prapor první stuhu s věnováním od města Přerova.

Celé shromáždění se poté odebralo k pamětní desce na rohu sokolovny, kde proběhl obvyklý pietní akt, který byl zakončen již tradičně pouštěním sokolských světel po řece Bečvě.

Fotografie Leony Malátkové, Alice Horákové, Zory Veruzábové a Petra Doudy si můžete prohlédnout níže. Další foto najdete zde.