Ohlédnutí se za minulou sezónou

Po nucené covidové pauze začali přerovští gymnasté Sokola Přerov na podzim 2021 opět pravidelně trénovat. A klukům dalo zabrat, aby se dostali zase do potřebné kondice. Termínová listina gymnastických soutěží se začala pozvolna plnit. Do konce kalendářního roku to sice ještě nebylo úplně ono, ale zvládli jsme se alespoň zúčastnit Mistrovství ČR v povinných sestavách žáků v Brně na hale Sokol Brno I. Jonáš Kuchta se v kategorii nejmladších žáků neztratil a umístil na své první velké gymnastické „republice“ v polovině startovního pole na 19. místě. Jako bonus se vyfotil na stupních vítězů s Ondrou Kalným, reprezentantem a jedním z nejlepších současných českých gymnastů.

Na konci prosince jsme se rozloučili s rokem 2021 naším tradičním oddílovým závodem „Vánoční baňka“. Své sestavičky zacvičili před publikem rodičů všichni kluci i úplní nováčci. Všichni si odnesli něco sladkého a samozřejmě pravou vánoční baňku.

Každý rok začátkem března pořádáme Memoriál Br. Františka Chmelaře.  5. března se zúčastnilo 25 žáků z celé Moravy a závod proběhl hladce ke spokojenosti závodníků, trenérů a samozřejmě i početných diváků.

Jarní kolo mistrovských soutěží jsme zahájili účastí v Oblastním přeboru Olomouckého kraje ve volných sestavách žáků 29. května 2022 v Prostějově. Náš talentovaný Jonáš Kuchta poprvé startoval ve straší kategorii a nečekaně splnil postupový limit.

Závodní sezónu jsme tak mohli ukončit na Mistrovství republiky ČR. To se pořádalo 18. a
19. června opět na Sokole Brno I., tentokrát v plné parádě v soutěžní multifunkční hale.

Pro Jonáše to byl to silný zážitek a hezká tečka za celou sezónou.