Závody všestrannosti - část atletická

Sokol Přerov - Závody všestrannosti - část atletická

9. 5. 2019 proběhla na stadionu Spartaku na ulici Sokolská v Přerově poslední část závodu všestrannosti - atletická. Děti závodily ve 3 - 4 disciplínách: předškoláci v krátkém běhu na 40 m, hodu kriketovým míčkem a skoku z místa, mladší žáci a žákyně I a II v krátkém běhu na 50 m, hodu kriketovým míčkem, skokem dalekým z pásma a dálkovém běhu na 300 m. Starší žákyně a žáci soupeřili v bězích na 60 m, 600 a 800 m a skákali do dálky z prkna a házeli kriketovým míčkem. Dorostenci, dorostenky a muži uběhli tratě na 100 m, ženy 800 m a muži 1500 m, vrhali různě těžkou koulí a skákali do dálky z prkna. Kromě už stabilních účastníků z Přerova, Vlkoše, Lipníka, Hranic, Beňova a Veselíčka se tentokrát v nemalém počtu přijeli zúčastnit i Sokolové z Henčlova a Rokytnice. Jak se jim všem dařilo, se můžete podívat ve výsledkové listině ZDE . Pochvalu si ale zaslouží všichni závodníci za předvedené výkony, i když zrovna nevyhráli, protože nám jde hlavně o snahu protáhnout své tělo a užít si hezké chvíle s kamarády. Při vyhlášení vítězů atletické části byla zároveň vyhlášena i všestrannost, kterou splnil menší počet závodníků, proto na některých fotkách uvidíte na stupních vítězů jediného závodníka, protože byl prostě jediný, který splnil gymnastickou a atletickou část, plavání i šplh. Celkové výsledky ZDE . Na fotky ze závodů se můžete podívat ZDE . Fotky z vyhodnocení najdete ZDE . A různé momentky ZDE . Autorkami fotek jsou Vlasta Krejčířová, Marcela Zapletalová a Helena Tesařová.

Vlasta Krejčířová16.06.2019