Setkání sokolů v Náměšti na Hané

Sokol Přerov - Setkání sokolů v Náměšti na Hané

Krajská koordinační rada Olomouckého kraje ve spolupráci s Župou Olomouckou Smrčkovou a T. J. Sokol Náměšť na Hané pozvali 18.5. 2019 všechny sokoly na společensko-turisticko-cyklistické setkání v Náměšti na Hané. Pozvání neodmítli ani členové T.J.Sokol Přerov. Pro příznivce turistiky byl vypraven autobus. Část skupinky si vystoupila dříve a prošla se Terezským údolím. Společně si pak celá skupina prohlédla zámek v Náměšti na Hané. Cyklisté se vydali do Olomouce vlakem a dále už na svých ořích. Dali přednost Ludéřovu a jeho barokní sýpce, která je velmi překvapila. Moc děkují spolku U nás za krásnou prohlídku a přejí jim mnoho sil do dalších rekonstrukcí. Všichni členové se potom setkali v 13:00 na přivítání v areálu U kapličky. Následoval doprovodný program v podání Hanáckého souboru písní a tanců Klas, jehož repertoár byl opravdu velmi bohatý. Sokolský slet z loňského roku nám připomněli skladbou Borci muži z Náměšti na Hané, Vilémova a Křelova. Po mnoha deštivých dnech vyšlo na tuto sobotu slunečné počasí, takže se setkání vydařilo a všichni spokojeně odjížděli domů.

Fotografie Vlasty Krejčířové z cyklistické části ZDE

Vlasta Krejčířová20.5.2019