Sokol Přerov - Rope skippingový oddíl se účastnil historicky prvního ročníku soutěže Wheel contest 2018

Náš oddíl rope skippingu se v neděli 25. listopadu účastnil historicky první soutěže pořádané Evropskou rope skippingovou organizací 1st Wheel contest 2018. Jednalo se o soutěž v disciplíně wheels, která byla součástí soutěže Show contest 2018, která tento rok probíhala v Bratislavě. Jelikož se pod vedením Evropské rope skippingové organizace tato disciplína objevila na soutěžích úplně poprvé, nikdo z účastníků ve skutečnosti pořádně netušil, do čeho vlastně jde. O to větší ale měl Wheel contest nakonec úspěch. Jednalo se totiž o zcela unikátní formu soutěže, která je pro náš sport na evropské úrovni nová. Hodnocení totiž probíhalo formou tzv. battle, kdy dvojice závodníků musí nejdříve úspěšně projít třemi základními koly a poté se postaví proti sobě dva páry a „bojují“ o postupové místo výš. Náš oddíl se zúčastnil s jedním párem tvořeným Silvií Rychlíkovou a Nicol Svozilovou. Děvčata si vedla ve výrazné evropské konkurenci výborně, prošla všemi základními koly a dostala se tak do prvního kola battle. Jejich výsledek je velkým úspěchem i proto, že se disciplíně wheels náš oddíl věnuje minimálně a pouze na prezentační úrovni, nikoli soutěžně. Pro děvčata to však byla jedinečná zkušenost, protože se mohly postavit proti skokanům z několika dalších evropských zemí a na vlastní kůži si ozkoušet úroveň evropského rope skippingu před jejich plánovanou účastí na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2019.

Petra Holcová05.12.2018