Kdo se nehýbal byla mu zima

Sokol Přerov - Kdo se nehýbal byla mu zima

Na závěrečné hry a posezení u táboráku si pořadatelé z Tělocvičné jednoty Sokol Přerov nevybírají zrovna nejlepší dny. Vloni se tato akce málem nekonala kvůli silnému odpolednímu dešti a letos 22. června si účastníci stěžovali na zimu, která náhle vystřídala horké letní počasí. Jako první si na počasí stěžovali pořadatelé br. Harašta a Suja, kteří měli za úkol vytočit bečku piva a kofoly. Chladno však nevadilo rodičům a dětem soutěžícím v míčovém trojboji, kterých se sešlo pětačtyřicecet párů - dospělý a dítě. Soutěžili v kopu na branku, hodu na branku a hodu na basketbalový koš. "Bylo to velice fajn a užívala jsem si to. Hlavně ale děti," pochválila tradiční zakončení cvičebního roku nová tajemnice župy Marcela Zapletalová. Míčový trojboj, který vystřídal jinou loňskou soutěž, neměl svého vítěze, protože pořadatelé ho ani nevyhlašovali. Zato všichni účastníci dostali cen hned několik - veselé gumy s obličeji smajlíků, nafukovací balonek a drobné sladkosti. "Cen si děti víc váží," říkají pořadatelé. "Víc než umístění."

Chladné počasí se neprojevilo u soutěží, ale u táboráku. "Byla veliká zima a nakonec u ohně zůstala sedět jen hrstka starších sokolů," řekla ses. MIlada Havlíčková, která před devátou večerní hodinou odcházela jako jedna z posledních. Celkově se však závěrečná akce na zakončení cvičebního roku velice vydařila. "Byla veliká účast a chybělo jen sluníčko," řekla za pořadatele cvičitelka ses. Zora Horáková.

Miroslav Rozkošný

Jakub Navařík08.07.2018