Ochutnávku ze XVI. všesokolského sletu uvidíte i v Přerově

Sokol Přerov - Ochutnávku ze XVI. všesokolského sletu uvidíte i v Přerově

Přerov, 11. června 2018 – Ochutnávku toho, co uvidíte na XVI. všesokolském sletu v Praze, můžete zažít i v Přerově, kde se na stadionu Spartaku 16. června uskuteční krajský sokolský slet. Ten bude součástí 40 regionálních sletových akcí, které se po celé republice budou konat až do konce června.

„Diváci se zde budou moci přesvědčit, jak jednotlivé skladby, které budou provedeny 5. a 6. července v pražské Eden Aréně, nacvičili sokolové z jejich regionu. Každý slet ale bude trochu jiný, chtěli jsme nechat organizátorům co nejvíce prostoru pro realizaci jejich vlastních představ,“ uvedla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Krajského sletu v Přerově se zúčastní skoro 1 700 cvičenců ze střední Moravy, zastoupeny budou všechny generace. V sobotu od 15:00 uvidí diváci 11 hromadných skladeb, které cvičenci předvedou i na XVI. všesokolském sletu. Již ve 14:15 se ale vydá z náměstí T. G. Masaryka atraktivní sokolský průvod. Podrobnější informace o sletu najdete na stránkách zupastredomoravska.cz.

„Moc se těšíme na setkání s ostatními sokoly z našeho kraje, a hlavně s diváky, které srdečně zveme. Pečlivě jsme nacvičovali, tak doufáme, že divácká kulisa bude stát za to. Pro mne osobně, i přes téměř pětadvacet let členství v sokole, je tohle úplně první slet, kterého se zúčastním jako cvičenec. Dříve jsem se totiž věnoval jen našemu loutkovému divadlu. Proto, že se u nás v sokole utvořila skvělá parta, nemohl jsem ale odolat a zkrátka se musel přidat!“ říká s úsměvem za organizátory sletu Jakub Navařík.

XVI. všesokolský slet proběhne v Praze od 1. do 6. července a aktivně se do jeho akcí zapojí až 20 tisíc účastníků, z toho asi 2 500 ze zahraničí. Letošní ročník připomene i 100 let samostatné republiky a klíčovou roli, kterou při jejím založení sokolové hráli – slet je také součástí oficiálních oslav výročí. Zahájí ho 1. července tradiční průvod 15 tisíc domácích i zahraničních sokolů centrem Prahy. Řada sportovních, společenských a kulturních akcí pak vyvrcholí divácky atraktivním programem hromadných cvičení. 15 tisíc cvičenců předvede 13 skladeb. 11 z nich je připraveno sokolským hnutím, včetně jedné skladby česko-slovenské (symbolicky pojmenované Spolu), s jednou skladbou se představí Česká asociace Sport pro všechny a také hosté z Dánska.

Jakub Navařík03.06.2018