První ročník přerovské rope skippingové soutěže Mamut Cup dopadl na výbornou

Sokol Přerov - První ročník přerovské rope skippingové soutěže Mamut Cup dopadl na výbornou

V sobotu 10. března proběhl v naší sokolovně první ročník rope skippingové soutěže Mamut Cup 2018. Do Přerova se sjelo na 82 závodníků z šesti týmů z České a Slovenské republiky, aby si zde poměřili síly v rychlostních a freestylových disciplínách jednotlivců.

Hned do začátku musím podotknout, že úroveň českých a slovenských skokanů se zlepšuje soutěž od soutěže a právě v disciplínách jednotlivců se tato skutečnost odráží nejvíce, protože každý skokan může ukázat své maximum. Čekali jsme tedy zajímavou podívanou, které jsme se rozhodně dočkali.

Ani závodnice našeho oddílu se nenechaly zahanbit a ačkoli bylo vidět, že na domácí soutěžní prostředí nejsou příliš zvyklé, i tak dokázaly sáhnout na pár medailových příček. Kristýna Buchtová vyhrála čtyři z pěti disciplín a tato prvenství jí zajistila zlaté umístění i v celkovém hodnocení. Nádherné druhé umístění za disciplínu freestyle získala Klára Švorčíková, bronzovou medaili si pak ve stejné disciplíně vyskákala Ema Kalabusová. Ani zbytek děvčat si nevedl špatně. Nicol Svozilová a Silvie Rychlíková se v disciplíně 30 vteřin střídnonož umístily na čtvrtém místě, Klára Švorčíková obsadila čtvrtou příčku v disciplíně 30 vteřin dvojšvihů, ve stejné disciplíně jen v jiné věkové kategorii se umístila na šestém místě i Rozálie Mohaplová. Šestou příčku si vyskákala Silvie Rychlíková v disciplíně 30 vteřin trojšvihů. V disciplíně 3 minuty střídnonož získaly krásná umístění Klára Švorčíková (4.) a Ema Kalabusová (5.), v kategorii 10-11 let obsadila pátou příčku Pavlína Rybáříková, v kategorii 12-13 let šesté místo získala Gabriela Rédrová, sedmé Nicol Svozilová. V nejstarší kategorii pak na sedmou příčku dosáhla i Silvie Rychlíková. Krásné čtvrté umístění si ve freestyle disciplíně vyskákala Pavlína Rybáříková, ve stejné disciplíně ale vyšší kategorii obsadila Nicol Svozilová páté místo a Silvie Rychlíková v nejstarší kategorii zaskákala šestou nejlepší freestyle sestavu. V celkovém hodnocení se pak ve svých věkových kategoriích umístily Klára Švorčíková na čtvrtém místě, Ema Kalabusová na pátém, Pavlína Rybáříková na pátém, Nicol Svozilová rovněž na pátém a Silvie Rychlíková na šestém místě v tabulkách.

Děvčata si vedla výborně i vzhledem ke skutečnosti, že trenérky kvůli organizaci soutěže neměly dost času věnovat se podpoře dětí. Starší děvčata se však hravě zvládla postarat o ta mladší a vše proběhlo bez sebemenšího zádrhelu.

Příprava soutěže nebyla jednoduchá, ale díky spjatosti a až rodinné atmosféře mezi kluby, kdy každý přiložil ruku k dílu cennou radou a hlavně pomocí na místě, jsme vše zvládli bez většího zaškobrtnutí. Tímto bych chtěla nesmírně poděkovat nejen všem pomocníkům při organizaci samotné soutěže, ale i těm, kteří pomohli ještě před soutěží nedocenitelnými radami, aby soutěž proběhla pokud možno hladce.

Petra Holcová18.03.2018