Sokolské šibřinky

Sokol Přerov - Sokolské šibřinky

Tak jako každý rok následuje po sokolském plese rejdění pro děti – sokolské šibřinky. Letos tomu nebylo jinak. Před třetí hodinou odpolední se v tělocvičně sešly desítky převlečených dětiček. K tradičním maskám princezen, víl, Karkulek, rytířů, pirátů, indiánů, kouzelníků a čertů přibyl voják, mimoň, muchomůrka, kostlivec, Mat či Spiderman. Kouzelní byli Křemílek a Vochomůrka, přičemž jeden z nich ještě neuměl ani chodit. Nechyběla ani zvířata: tučňák, opička, tygr, zajíček, beruška nebo dokonce drak či jednorožec. Prostě bylo na co koukat.

Masky si mohly mezi sebou zasoutěžit v různých disciplínách, a protože jsme v tělocvičně, byly to většinou disciplíny sportovní. Když je to přestalo bavit, mohly si zatančit mazurku nebo Hlava, ramena…, zajezdit vláčkem a nechyběl ani ptačí tanec.

Program obohatily děti z MŠ Dvořákova, s kterými krásné vystoupení nacvičila paní učitelka Dudová. Jak se dá už v raném věku krásně tančit, nám ukázal devítiletý Alex a sedmiletá Katka z místního oddílu společenského tance KST Fenix. A se svou troškou do mlýna přispěchal i dvanáctiletý bubeník Mikuláš.

Na úplný závěr ani letos nechybělo tradiční papírové koulování.

Mockrát děkujeme vedoucím předškolního žactva a vedoucím cvičení rodičů a dětí za zábavné dvě hodiny. Všem ostatním organizátorům přejeme do dalších let dostatek elánu a další rozzářené obličeje nejmenších cvičenců.

Fotky Vojtěcha Podušela a Vlasty Krejčířová si můžete prohlédnout ZDE

Vlasta Krejčířová10.03.2018