První ročník Kateřínského turnaje ve stolním tenisu

Sokol Přerov - První ročník Kateřínského turnaje ve stolním tenisu

Už 3. ročník turnaje ve stolním tenisu uspořádala skupina seniorů naší T. J. Sokol Přerov, kteří se pravidelně každé úterý schází za příznivého počasí na zahradě sokolovny ke hře petanque. Hlavně v zimě pak hrají v předsálí sokolovny stolní tenis. Na rozdíl od dvou předcházejících turnajů se letošní turnaj konal už na podzim 25. listopadu na svátek sv. Kateřiny, a proto název Kateřínský. Změna termínu konání turnaje nebyla náhodná. Měla za cíl, aby noví hráči už v tomto zimním období posílili skupinu sedmdesátníků, kteří se pravidelně každé úterý v sokolovně na stolní tenis schází, ale z důvodu stáří už začínají postupně odpadat. Tento záměr se však nepodařilo naplnit, protože při slabé účasti, podle minulého turnaje ani poloviční, nebylo koho získávat.

V turnaji dospělých obhájil první místo minulý vítěz turnaje Pavel Obrtel, druhý skončil stálý účastník sokolských turnajů Filip Haužvic, který si před týdnem dovezl první místo z turnaje v Beňově a třetí místo obsadil Pavel Skřeček. Jediná žena v turnaji, Daniela Šnejdarová, skončila čtvrtá. Turnaj žáků se stala doménou sourozenců Adama, Jana a Martina Sukových z Lověšic, kteří v tomto pořadí obsadili první tři místa.

Mimo sedmi dospělých a sedmi žáků se turnaje zúčastnil také větší počet pořadatelů, doprovodu mladých hráčů a diváků, celkem pětadvacet účastníků. Po stránce propagace sokolské činnosti v přerovské veřejnosti byl proto turnaj úspěšný.

Miroslav Rozkošný

Jakub Navařík05.12.2017