Listopad se pro rope skippingový oddíl Mamut Skippers nesl ve znamení soutěží

Sokol Přerov - Listopad se pro rope skippingový oddíl Mamut Skippers nesl ve znamení soutěží

Hned dvě listopadové soboty po sobě se pro rope skippingový oddíl T.J. Sokol Přerov – Mamut Skippers nesly v soutěžním duchu. 18. listopadu se oddíl zúčastnil soutěže European rope skipping team cup v Trenčíně. Tato soutěž byla specifická tím, že se jednalo o soutěž týmů, respektive dvojic. Z oddílu Mamut Skippers se zúčastnily čtyři páry v různých věkových kategoriích. Pod výraznou konkurencí českých a slovenských oddílů nakonec uspěla dvojice Kristýna Buchtová a Alexandra Koukalová, které v juniorské kategorii obsadily zlatou příčku ve všech disciplínách (30 vteřin speed, 30 vteřin dvojšvihy a párová freestyle sestava) a umístily se tudíž na prvním místě i v celkovém hodnocení.

V sobotu 25. listopadu se pak členky zúčastnily soutěže v Praze. Disciplína 3 minuty speed byla poslední disciplínou mistrovství České republiky, která se však z důvodu časové náročnosti nevešla do květnového mistrovství a byla odložena právě na listopad. Ze sedmi členek, které se této disciplíny zúčastnily, se domů pět z nich vrátilo s medailí. Kristýna Buchtová obsadila první místo v kategorii 12-14 let, stříbrné umístění získaly Markéta Skřečková v kategorii 9-11 let a Klára Švorčíková v kategorii do 8 let. Poslední dvě bronzové příčky pak získaly Alexandra Koukalová v kategorii 12-14 let a Silvie Rychlíková v kategorii 15-17 let. Poslední dvě členky za zbytkem příliš nezaostávaly, Pavlína Rybáříková obsadila pátou příčku v kategorii 9-11 let a Miroslava Švorčíková se umístila na desátém místě ve stejné kategorii.

Obě soutěže byly pro oddíl Mamut Skippers velkým úspěchem a utvrzením, že rope skippingový oddíl Sokola Přerov patří mezi nejlepší týmy nejen v republice, ale vyrovná se i týmům na Slovensku. Tyto soutěže byly poslední v tomto kalendářním roce. Oddíl se ale již nyní připravuje na první soutěž v roce 2018 s názvem Blecha Cup 2018, která proběhne poslední víkend v lednu v Novém Jičíně.

Petra Holcová02.12.2017